Cum arată clasamentul după ce FC Botoșani a învins Dinamo București
24/04/2024 06:53 in STIRI

FC Botoșani a învins, marți seară, cu scorul de 2-1 (1-1), echipa Dinamo București, într-un meci contând pentru etapa a șasea a play-out-ului Superligii. Echipa lui Bogdan Andone a obținut victoria în prelungirile partidei.

FC Botoșani a deschis scorul în minutul 13 prin Moura, care a înscris în propria poartă. În minutul 24, Dinamo a primit un penalty, după un contact în careu între Țigănașu și Patriche, însă Abdallah a ratat.

Cu toate acestea, Dinamo a reușit să egaleze în minutul 3 al primei reprize prin Selmani. Golul victoriei pentru Botoșani a fost adus de Mailat, în minutul 90+1, care a înscris cu capul după o centrare perfectă.

În minutul 45+8 al primei părți a jocului, Abdallah a primit un cartonaș galben după un atac dur asupra lui Benzar.