ADS
ADS
ADS
Victorie categorică pentru FC Botoșani în meciul cu Dinamo. Keyta s-a întors la echipă și a fost omul meciului
STIRI
Published on 25/01/2021

FC Botoșani a făcut unul dintre cele mai bune meciuri ale sale din actuzla ediție a Ligii 1, învingând, duminică seară, pe teren propriu, pe Dinamo București, într-un meci contând pentru etapa a 18-1 a Ligii 1.

Echipa lui Marius Croitoru s-a impus cu scorul de (3-0), după un meci foarte bun al atacantului Hamidou Keyta, care s-a întors la echipă după tentativa sa de a fugi în Turcia. Acesta a înscris în minutul 1, după o gafă a portarului Eșanu, după care a pasat decisiv la golul lui Ongenda din minutul 23. Tot Keyta a înscris și în minutul 37 după ce a transformat un penalty, obținut de Mihai Roman.

Haruț a dus scorul la 4-0 în minutul 64, el reluând în plasă de lângă bară, după un corner bine executat de Roman. Aceasta este cea mai categorică pe care FC Botoșani a avut-o, de-a lungul timpului, contra formației Dinamo.