ADS
ADS
ADS
Accident grav la ieșirea din Botoșani. Un bărbat a ajuns în stare critică la spital
By Administrator
Published on 18/04/2026 09:53 • Updated 18/04/2026 10:00
STIRI
Foto: Arhiva

Un bărbat de 45 de ani, din comuna Tudora, a fost rănit în urma unui accident rutier produs în zona Lebăda, în noaptea de vineri spre sâmbătă, la ieșirea din municipiul Botoșani spre Iași. Acesta a fost lovit de un autoturism, în timp ce se deplasa pe partea carosabilă, iar șoferul, care circula dinspre Botoșani, nu a mai putut evita impactul.

Victima a suferit multiple leziuni, fiind diagnosticată cu „traumatism cranio-cerebral, traumatism cranio-facial, traumatism toraco-abdominal, traumatism la nivelul ambilor umeri și traumatisme la ambii genunchi și la glezna dreaptă”. Potrivit cadrelor medicale, bărbatul prezenta halenă alcoolică.

Acesta a fost transportat la Spitalul Județean de Urgență Mavromati, în stare critică. Șoferul a rămas la fața locului pentru a oferi explicații polițiștilor și a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ.

Polițiștii au deschis un dosar penal și continuă cercetările pentru vătămare corporală.

 

 

Comments