ADS
ADS
ADS
Mașinile de epocă revin în centrul Botoșaniului. Retromobil organizează întâlnirea de toamnă pe Pietonalul Unirii
By Administrator
Published on 04/10/2025 10:09 • Updated 04/10/2025 10:19
STIRI

Filiala Botoșani a Retromobil Club România organizează, duminică, 12 octombrie 2025, între orele 10:00 și 14:00, tradiționala întâlnire de toamnă a pasionaților de vehicule istorice. Evenimentul va avea loc pe Pietonalul Unirii din municipiul Botoșani și se anunță o atracție pentru toți iubitorii de automobile, motociclete și biciclete de epocă.

La expoziție sunt invitați atât membrii Retromobil Club România, cât și alți posesori de vehicule istorice, care doresc să își prezinte piesele de colecție publicului botoșănean.

Organizatorii precizează că persoanele interesate să participe trebuie să transmită detaliile despre vehicul – marca, anul de fabricație, capacitatea cilindrică, numărul de cai putere și numărul de înmatriculare – printr-un mesaj pe WhatsApp la numărul 0740 614 153.

„Vă așteptăm cu drag și în număr cât mai mare!”, transmit reprezentanții Retromobil Botoșani.

 

Comments