Un autoturism a fost cuprins de flăcări, luni după-amiază, în parcarea unui supermarket din municipiul Dorohoi, județul Botoșani. Incidentul s-a produs în timp ce proprietarul era la cumpărături, iar alarma a fost dată de clienții magazinului, care au observat fumul și s-au temut că incendiul s-ar putea extinde la celelalte mașini din apropiere.
Pompierii din cadrul Detașamentului Dorohoi au intervenit rapid cu o autospecială de stingere cu apă și spumă. La sosire, aceștia au constatat că incendiul izbucnise în partea din față a autoturismului, în interiorul mașinii, existând riscul ca flăcările să cuprindă întreg vehiculul.
Din fericire, nu s-au înregistrat victime. Potrivit primelor cercetări, cel mai probabil, incendiul a fost provocat de un scurtcircuit electric.
