ADS
ADS
ADS
Inconștiență maximă! Botoșănean depistat la volan beat și fără permis
Published on 10/06/2024 11:37
STIRI

Un bărbat a fost depistat de polițiști la volanul unui autovehicul, deși nu avea permis și era sub influența alcoolului.

La data de 9 iunie 2024, polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală nr. 9 Vlăsinești au oprit pentru control, pe drumul județean D.J. 292, din comuna Știubieni, un autovehicul condus de un bărbat în vârstă de 37 de ani, din aceeași localitate.

Întrucât emana halenă alcoolică, a fost testat cu aparatul etilotest, valoarea rezultată fiind de 0,78 mg/l alcool pur în aerul expirat. Mai mult decât atât, acesta nu deținea permis de conducere pentru nicio categorie de autovehicule.

Polițiștii continuă cercetările sub aspectul comiterii infracțiunii de conducere fără permis și conducere sub influența alcoolului, informează printr-un comunicat Inspectoratul de Poliție Județean.

Comments