ADS
ADS
ADS
Accident grav! Un tânăr a fost rănit pe drumul european E58
Published on 15/11/2023 14:52
STIRI

Marți seară, a avut loc un accident grav pe drumul european E 58, în localitatea Flămânzi, unde un tânăr de 19 ani a intrat cu motocicleta într-un autoturism.

Delia Nenişcu, purtătoarea de cuvânt a Inspectoratului de Poliție Județean, a declarat că la volanul autoturismului se afla un alt tânăr, de 21 de ani, care nu a fost rănit.

"Conducătorul unei motociclete, un bărbat de 19 ani, a intrat în coliziune cu un autoturism condus de un tânăr de 21 de ani. Conducătorul motocicletei a fost transportat la spital", a afirmat Nenişcu.

Victima a fost preluată de ambulanță și transportată la Spitalul Județean de Urgență Mavromati Botoșani. Polițiștii de circulație din Botoșani au deschis în acest caz un dosar penal pentru săvârșirea infracțiunii de vătămare corporală din culpă.

 

Sursa foto: Facebook/Radar Botosani Oficial

 

Comments