Un accident cumplit a avut loc sâmbătă seara la Dumbrăveni. Un tânăr a murit, iar prietena lui este grav rănită după ce s-au răsturnat cu motocicleta. Accidentul a avut loc pe drumul european E58. Victimele erau în stare de inconștiență.
Potrivit Inspectoratului pentru Situații de Urgență Suceava, tânărul a murit la fața locului, iar fata a fost dusă la Spitalul Județean de Urgență Suceava.
„Intervin pompierii militari, cu o autospecială pentru descarcerare și două ambulanțe SMURD (Echipaj de Prim Ajutor și Terapie Intensivă Mobilă), cu sprijinul unui echipaj SAJ. Din nefericire, tânărul avea leziuni incompatibile cu viața și a fost declarat decesul acestuia. Tânăra este în continuare în stare de inconștiență, cu multiple traumatisme, iar cadrele medicale intervin pentru stabilizarea ei. Ambulanța SMURD – Terapie Intensivă Mobilă se îndreaptă cu tânăra spre Unitatea de Primiri Urgențe Suceava”, a transmis ISU Suceava.