FC Botoșani, învinsă în prelungiri pe terenul Universității Craiova. Echipa lui Teja, primul eșec în Superligă
30/08/2022 07:52 in STIRI

FC Botoșani a fost învinsă cu scorul de 1-0 (0-0) în partida contra formației CS Universitatea Craiova, disputată pe Stadionul Municipal din Drobeta Turnu-Severin, în etapa a șaptea a Superligii. Echipa lui Mihai Teja a pierdut ca urmare a unui gol marcat în prelungiri, în minutul 93 de Alexandru Crețu.

Aceasta este prima înfângere pentru FC Botoșani în noul sezon.

Echipele de start:

CS Universitatea Craiova: Lazar – Mitrea, Găman, Papp – Căpățînă, Screciu, Nistor, Bancu – Vînă, Markovic, Baiaram. Au mai jucat: Al. Crețu, Mateiu, Ivan, Koljic. Antr. Mirel Rădoi

FC Botoșani: Pap – Sno, Dican, Boli, Țigănașu – Ivanov, Sylla, Shahaf – Mailat, Camara, Dragu. Au mai jucat: Șeroni, E. Florescu, Petkovski, Grubac, Tisdell. Antr.  Mihai Teja

Arbitru: Marcel Bîrsan