ADS
ADS
ADS
Prima înfrângere pentru FC Botoșani în noua ediție a Ligii 1. Echipa lui Croitoru, umilită de Rapid
STIRI
Published on 23/08/2021

FC Botoșani a fost învinsă, duminică seară, cu scorul de 2-0 (0-0), de Rapid București, într-un meci contând pentru etapa a șasea a Ligii. Echipa lui Marius Croitoru a fost umilită de giuleșteni, după ce în repriza a doua a făcut cinci schimbări neinspirate.

Rapid, care s-a apărat perfect, a deschis scorul în minutul 84 prin Marzouk și l-a majorat în minutele de prelungiri ale meciului, prin Alami (’90+2).

Aceasta este prima înfrângere a formației botoșănene în noul sezon al Ligii 1, însă FC Botoșani se menține pe poziția a treia a clasamentului, cu 13 puncte, cu cinci mai puțin decât CFR și trei mai puțin decât Rapid.